НОВИНИ

 
Експрес новини
 

 

4 жовтня 2009року в клубі села Перехрестя відбувся концерт присвячений Дню людей похилого віку. Гостей привітала голова спілки ветеранів с. Перехрестя Сентміклоші П.М.

Перед гостями з літературно-музичною композицію виступили учні  Перехрестянської ЗОШ під керівництвом завідувачки клубом-бібліотекою с.Перехрестя – Шандор О.Й.

1 жовтня в приміщенні Виноградівської центральної районної бібліотеки відбулася науково-практична конференція присвячена 150-річчу від дня народження Є.І.Сабова.

Про Євменія Сабова, про його життєве та духовне становлення розповів Отець Даниїл Бендас, парох с.М. Копаня .Тема виступу«Отець Євменій Сабов – одна з визначних постатей Мукачівської греко-католицької єпархії».

1

Вчитель Виноградівської гімназії Петканич Андрея Михайлівна виступила з темою «Роль Хрестоматії церковнослов’янських і угро-руських літературних пам’яток з додатком угро-руських народних казок на дійсних наріччях» Є.І.Сабова у збереженні письменних пам’яток Закарпаття 15-18ст. і зразків творчості письменників краю до 19 сторіччя».

Про «Роль громадських організацій краю у розвитку освіти та культури в 20-тих 30-тих роках 20 століття» дізналися з виступу Алексик Христини Михайлівни, вчителя Виноградівської ЗОШ №2.

2

Дмитрій Іванович Поп, історик, краєзнавець виступив з доповіддю «Історизм, науково-культурологічної діяльності Є.Сабова»

3

Заслужений вчитель України, голова обласного общества ім..Духновича виступив з темою «Імя Є.І.Сабова на вустах європейських вчених».

Познайомитися з життям та творчістю Євменія Сабова, можна також преглянувши розгорнуту книжкову виставку «Невтомний збирач народних скарбів» присвячену 150-річчу від дня народження Є.Сабова.

4

Про те, що бібліотека – це скарбниця усіх багатств людського духу, знає кожен читач та любитель книги. У свою чергу люди, які працюють у цій сфері, є своєрідними свічадами та оберегами знань. Символічним стало й те, що саме у день вшанування святих Віри, Надії, Любові та їхньої матері Софії, працівники книгозбірень відзначають професійне свято – Всеукраїнський день бібліотек, які є своєрідними храмами мудрості та пізнання. 30 вересня в приміщенні Виноградівської центральної районної бібліотеки відбулися урочистості з нагоди святкування цієї дати.

1

Відкрила урочистості директор Виноградівської ЦБС Вашкеба Катерина Гейзівна, яка теплими словами привітала бібліотечних працівників району, висловила подяку за професіоналізм, громадське сумління, людяність і відкритість сердець бібліотечних фахівців.

2

Привітати колектив бібліотеки прийшли керівник апарату державної адміністрації Єлизавета Арвай, начальник відділу культури і туризму Василь Югас, голова міського осередку Всеукраїнського товариства політв’язнів і репресованих Федір Ньорба.

3

Під час проведення урочистостей кращі бібліотечні працівники області були нагороджені грамоти обласної, районної державних адміністрацій, відділу культури і туризму та цінними подарунками.


В переддень відзначення Всеукраїнського дня бібліотек, 29 вересня в приміщенні Малокопанській сільської бібліотеци-філії створено святкову, емоційно яскраву атмосферу, яка викликала відчуття належності кожного користувача бібліотеки до професійного свята бібліотекарів .

1

Активом бібліотеки підготовлено літературно-музичну композицію по вшануванню працівників бібліотек та ветеранів бібліотечної справи.

2
3
4

Свято стало справжнім символом відданості професії, відвертої поваги до праці бібліотекаря.


29 вересня 2009 року, за сприяння відділу у справах дітей та молоді Виноградівської РДА, в центральній дитячій бібліотеці відбулася виховна година на тему «Усмішка дитини рятує світ».

Перед студентами ВДК МДУ виступили Міндак С.О., Селехман М.А., Любка Й.Й.Королівська селищна бібліотека-філія для дорослих поповнила свій фонд книгою, презентація якої відбулася 27 вересня у залі королівської ЗОШ №2. Назва цієї книги «Королівська родина», а її автором є Володимир Федорович Пальок – директор королівської середньої школи №2.

Мета цієї книги – ознайомити молодь з кращою частиною нашого суспільства, з життєвими долями визначних представників цього суспільства, яскравими сторінками багатостраждальної історії, в цілому складної та трагічної. Автор намагається послуговуватись лише перевіреними фактами з надійних джерел, первинними документами, архівними матеріалами, спогадами очевидців. Його особисті переживання іноді спонукають до ліричних відступів, до суб’єктивного обгрунтування особистої точки зору, на яку, звісно автор має право.

Люди про яких йдеться у книзі, жили у період духовного мороку, коли майже не вірилось, що настане час – і здійсняться їх мрія, а справа, за яку борються, врешті-решт переможе. Справжнім і точним мірилом подвигу, який вони здійснили, є сума подоланих ними життєвих перешкод.

Після цієї презентації книги Королівська селищна бібліотека-філія для дорослих оголосила акцію під назвою «Почуйте всі!», яка приурочена до Дня усиновлення, який був проголошений Указом Президента 30 вересня 2009року. Актив бібліотеки допоможе автору в реалізації книги а кошти вилучені від продажу, передати до будинку сімейного типу для сиріт «Зернятко».

В рамках обласного конкурсу на «Кращу сільську бібліотеку» Виноградівською ЦБС, в номінації «Бібліотека-центр культурно-освітнього комплексу села», була представлена бібліотека-філія с.Черна.

Комісія з представників ОУНБ та обласного управління культури ознайомились з роботою бібліотечної установи, переглянули  вироби народних умільців. Членів журі вітав сільський голова Івашко В.В., а чернянськими коломийками – колектив художньої самодіяльності БК с.Черна.


З метою підвищення кваліфікації бібліотечних працівників Виноградівської централізованої бібліотечної системи вже традиційним стало проведення занять школи обміну досвідом роботи на базі кращих бібліотек-філій. Саме напередодні Всеукраїнського дня бібліотек 23 вересня проведено чергове заняття школи обміну досвідом роботи на базі міської бібліотеки-філії Виноградівської централізованої бібліотечної системи.

На навчання, що проходило у формі занять взаємо обміну досвідом роботи були запрошені працівники  бібліотек-філій: смт Королево, смт.Вілок, с.Хижа, с.Веряця, с.В.Копаня, с.Боржавське, с.Пушкіново, с.Підвиноградів, с.Нове Село, с.Фанчиково, с.Тросник, с.Чорнотисово, с.М.Копаня.

З консультацією на тему «Бібліотека в соціокультурному середовищі» виступила директор Виноградівської ЦБС Вашкеба К.Г. У ході заняття школи працівники ознайомилися з роботою міської бібліотеки-філії, з методикою проведення масових заходів, а також звернули увагу на наочну популяризацію літератури

 

другою частиною заняття було проведення показового масового заходу "Мистецтво жити поруч" Виступи учасників були насичені цікавою інформацією про відомих людей, які сповідували ідеї толерантності.

В хід заходу органічно вплелися гуморески відомого поета-земляка М.М. Чухрана.


Методичний відділ Виноградівської ЦБС

вересень-жовтень 2009р.